איך להפוך כל תמונה או אייקון לוקטור SVG ברזולוציה גבוהה בעזרת כלי הAI הבא.

מוזמנים לשתף:

כלי ליצירת וקטורים בפעולה

על וקטורים דיברנו במאמר אילוסטרציות ווקטורים (אם לא קראתם עדיין, קראו כאן) והפעם נלמד איך להפוך כל תמונה בפורמט Jpeg או png לוקטור באיכות גבוהה.

נחזור רגע להתחלה, מה זה וקטור?

וקטורים הם (בדרך כלל) אלמנטים עיצוביים בפורמט SVG המשמשים לעיצוב אתר, דפי נחיתה, וכו. כמובן, אנחנו יכולים להשתמש גם בתמונות בפורמטים האלו לעיצובים שלנו, אך היתרון הגדול של וקטורים הוא המשקל המאד נמוך של פורמט הsvg, והיכולת לscale, המאפשרת לנו להציג את האלמנט כמעט בכל גודל שנבחר ללא איבוד איכות התמונה, וקטורים לא משתמשים בפיקסלים. הם נוצרים בעזרת משוואות מתמטיות, קווים ועקומות באמצעות נקודות קבועות על פני רשת, כלומר, ניתן להגדיל (או להקטין) את התמונות בצורה אינסופית בלי לאבד רזולוציה.

לפני ואחרי שימוש בוקטורייזר

מתי נשתמש בוקטורים?

פורמט וקטור שימושי כשצריכים גרפיקה באיכות גבוהה שניתן להתאים בקלות את גודלה לקני מידה שונים. מאחר שקובצי וקטור נוצרים באמצעות נוסחות מתמטיות, הם לא הופכים למטושטשים או למעוותים, לא משנה עד כמה משנים את גודלם.

איורים דיגיטליים (אילוסטרציות) ולוגואים של חברות בדרך כלל נעשים בפורמט הזה, בנוסף, אם נדרש להגדיל או להקטין את הגרפיקה עבור חומרים פרסומיים, כרטיסי ביקור קטנים, חולצות ופוסטרים, לוגו שנשמר בפורמט וקטור לא יאבד את הרזולוציה שלו.

יתרונות וחסרונות בשימוש בקבצי וקטור.

לשימוש בתמונות וקטור יש יתרונות וחסרונות בהשוואה לפורמטים אחרים (PNG וכדומה).
חלק מהיתרונות המרכזיים של וקטורים הם:

רזולוציה אינסופית.

למעשה אין כל הגבלה על הגודל שקובץ וקטור יכול להגיע אליו בלי לאבד מהאיכות. לעומת זאת, פורמטים אחרים שומרים את הרזולוציה שלהם רק כשמתאימים אותם לגודל מסוים. ככל שמותחים אותם, כך מאבדים יותר מהאיכות שלהם.

קבצים קלים יותר.

מאחר שהם לא כוללים בלוקים של פיקסלים, קובצי וקטור בדרך כלל קלים יותר מתמונות בפורמטים כמו jpeg או png.

עיצוב ועריכה

אפשר לשנות צורות, מלל, צבעים, וצורות כדי ליצור איורים ועיצובים ייחודיים עם וקטורים. הפורמט מאפשר לנו לערוך כל נקודה וקו גיאומטרי בקובץ, מה שמאפשר לנו ליצור לוגואים ייחודים, טיפוגרפיה ייחודית וכו.

אלו הם חלק מהחסרונות של השימוש בקובצי וקטור:

לא מתאים לתמונות מורכבות

תמונות עם פרטים רבים מתאימות יותר לפורמטים אחרים, שבהם ניתן לערוך את הפיקסלים הבודדים שלהן. פורמט וקטור בדרך כלל מתאים יותר לגרפיקות ולא לצילומים.

בעיות תאימות.

כדי לפתוח קבצי וקטור ולעבוד עליהם, נדרשת תוכנת עיצוב מבוססת וקטור כמו Adobe Illustrator. עריכת קבצי וקטור בתוכנה המיועדת לתמונות ״רגילות״ לעיתים לא נתמכת.

קדימה לעבודה!

אחרי שהבנו את הבסיס, בוא נגיע לעיקר. ניגש לאתר וקטורייזר.
הכלי מאד פשוט, והתהליך לא דורש הרשמה או הכנסת פרטים.

נעלה את התמונה שלנו, ונייצא אותה למחשב שלנו

תהליך הייצוא של הוקטור

אמלק: אפשר פשוט ללחוץ על הורדה

כמו שניתן לראות , יש לנו שליטה על כמה פרמטרים בתהליך היצוא, למה? כי מעבר למה שהזכרנו למעלה על היתרונות של שימוש בוקטורים, מאחר והם בנויים ממשוואות מתמטיות, נוכל לאחר היצוא, בתוכנות כמו Adobe XD או Figma, לשנות ממש את ״המבנה״ של הוקטור, ולכן בתהליך היצוא אנחנו בוחרים את המרכיבים של הוקטור.

וכמה זה עולה?

כרגע הכלי בחינם לגמרי! המוצר נמצא בבטא, ולכן אנחנו ממליצים לרוץ לאתר, ולשחק עם הכלי, יליצור עבורך וקטורים לשימושים שונים ולשפר את העיצוב והביצועים של האתרים והעיצובים שלך.

לסיכום:

וקטור הוא פורמט מדהים לשימושים שהזכרנו למעלה, עם זאת, הוא לא מתאים לכל עיצוב, ולכן, צריך להשתמש בו בו בחכמה.לאתר וקטורייזר.

מוזמנים לשתף:

רוצים להשאר מעודכנים? הצטרפו לניוזלטר שלנו

המייל שלך יישאר אצלנו ולא יועבר לאיש

אנחנו כאן בשבילכם

מעוניינים לבנות אתר שידבר אתכם ואת העסק שלכם?
אנחנו כאן לרשותכם להתייעצות והצעת מחיר.

השאירו פרטים כאן לשדרוג האתר או בניית אתר חדש בהטבה

מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בהקדם לקבלת ההטבה

השאירו פרטים כאן לבקשה לעדכון גרסאות באתר

על מנת שהאתר יעבוד כמו שצריך ולהקטין למינימום את הסיכוי לפרוץ לאתר יש לעדכון גרסאות של האתר. אם חברתך לא עשתה עדכוני גרסאות בתקופה האחרונה זה הזמן לעשות.

  • העלות 350 ₪ לשעת עבודה. לא כולל מע"מ
  • העבודה על האתר כוללת עדכון גרסאות משמעותיות (major versions) של וורדפרס, התבנית שהאתר נבנה עליה (כולל חידוש רשיון), וכן תוספים שקיימים
    באתר.
    להבהרה, במידה ונמצאת בעיית תאימות של הגרסאות החדשות, האתר יוחזר לגרסה
    העובדת האחרונה, ותינתן הצעת מחיר לפתרון הבעיה.
× כתבו לנו בwhatsapp